انجمن علمی آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت- اخبار پایگاه
حمایت سازمان غذا و دارو از سومین جشنواره صنعت سلامت محور

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1398/2/31 | 

نشست مشترک اعضای هیات مدیره انجمن علمی آموزش بهداشت و ارتقای سلامت ایران با سرپرست محترم روابط عمومی سازمان غذا و دارو روز یکشنبه مورخ 29 اردیبهشت جاری در محل سازمان غذا و دارو برگزار گردید. در این نشست که اعضای دبیرخانه اجرائی جشنواره صنعت سلامت محور (شرکت مهستان) نیز حضور داشتند، ابتدا جناب آقای دکتر تقدیسی رئیس انجمن علمی آموزش بهداشت و ارتقای سلامت ایران ضمن تبیین اهمیت موضوع سلامت محوری در تولیدات و خدمات و گزارش مبسوطی پیرامون اهداف و دستاورد های چند ساله برگزاری این جشنواره و استقبال شرکت های تولیدی صنایع غذایی دارویی و آرایش بهداشتی و موسسات خدماتی و حتی درمانی ارائه نمودند.
سپس، آقای دکتر مسعود مطلبی قاین دبیر علمی و ارزیابی جشنواره با توضیح برخی مفاهیم علمی و شیوه های استاندارد ارزیابی سازمان های متقاضی در پنج گروه، تاکید نمود کمیته علمی جشنواره به منظور توسعه فرهنگی و ایجاد زیرساخت های لازم تا رسیدن به حد ایده آل سلامت محوری، شاخص ها را در هر دوره برگزاری جشنواره به صورت مرحله ای توسعه داده و نسبت به اختصاصی سازی آن اقدام می نماید. در ادامه تاکید گردید امسال در دوره سوم شرکت ها و موسساتی که به سطوح زرین و سیمن جشنواره راه یابند توسط تیم های داوری مورد بازدید میدانی نیز قرار خواهند گرفت. در این نشست، همچنین آقای مهندس باقریان و خانم دکتر رضایی، رییس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت مهسان گزارشی از روند اجرایی جشنواره در سال جاری را ارایه نمودند.
در ادامه، جناب آقای دکتر شعیبی سرپرست روابط عمومی سازمان غذا و دارو ضمن استقبال از فرایند پیشرفت شاخص ها، اختصاصی تر نمودن آنها بر اساس نیاز در صنایع مختلف را درخواست کرده و حمایت سازمان را جهت مشارکت علمی و اجرایی در برگزاری هر چه با بهتر جشنواره صنعت سلامت محور اعلام نمودند. بر این اساس  ایشان اظهار داشتند سازمان علاوه بر مشارکت در سیاستگذاری و سخنرانی ریاست محترم سازمان و معاون وزیر در اختتامیه جشنواره؛ آماده است بسترهای لازم برای اطلاع رسانی بیشتر به صنایع هدف را فراهم نموده در فرآیند ارزیابابی سازمان های داوطلب نیز مشارکت نماید.
در پایان این نشست طرفین ضمن استقبال از حضور نمایندگان و کارشناسان سازمان غذا و دارو در فرآیند ارزیابی جشنواره، بر استمرار همکاری مشترک انجمن و سازمان در برگزاری رویدادهای علمی و فرهنگی، و توسعه این همکاری برای تبیین شاخص ها و معیارهای اختصاصی پایش، ارزیابی و ارزشیابی های سلامت محور در هریک از حوزه های تخصصی تاکید نمودند.

 
نشانی مطلب در وبگاه انجمن علمی آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت:
http://ihepsa.ir/find.php?item=1.61.76.fa
برگشت به اصل مطلب